Wszystkie Panie czynna zawodowo, w wieku 50-70 lat zapraszamy na badanie w kierunku osteoporozy.

Osteoporoza to choroba polegająca na zaniku tkanki kostnej, aż struktura kości zacznie przypominać gąbkę. Nazywana jest cichym złodziejem kości, ponieważ przez długi czas nie daje żadnych objawów. Z tego powodu trudno ją rozpoznać. Gdy kości są już osłabione dochodzi do złamań, które często są spowodowane niewielkimi wręcz błahymi urazami. Ważne jest podjęcie odpowiednich działań, które pomogą uchronić się przed osteoporozą.

Na osteoporozę choruje ok. 30% kobiet po menopauzie. Jest to związane ze zmniejszoną ilością hormonów żeńskich – estrogenów. Panie po 50 roku życia są w grupie ryzyka i do dla nich Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie przygotował Program Profilaktyki Osteoporozy.

Program Profilaktyki Osteoporozy jest dla Ciebie jeśli:

  • Jesteś aktywną zawodowo kobietą w wieku 50-70 lat.

  • Nie leczysz się na osteoporozę ani nie została ona u Ciebie zdiagnozowana.

Co trzeba zrobić, żeby przystąpić do Program Profilaktyki Osteoporozy?

  • Zadzwonić pod nr 22 756-21- 11 lub 22 756-73-73 umówić się na wizytę do lekarza POZ ze wskazaniem chęci przystąpienia do Program Profilaktyki Osteoporozy.
    UWAGA! Nie musisz być zarejestrowaną Pacjentką SZPZLO w Piasecznie.

Co dalej?

  • Lekarz przeprowadzi wywiad na podstawie którego oszacuje ryzyko złamań osteoporetycznych. W razie konieczności Pacjentka zostanie przekierowana do Narodowego Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, gdzie odbędzie się dalsza diagnoza i leczenie.